Jak schudnąć z ud – jaką dietę i ćwiczenia wybrać?

jak schudnąć z ud

Smukłe uda, bez widocznego cellulitu, to marzenie wielu pań. Ze  względu na specyfikę kobiecego organizmu, to właśnie na udach i biodrach najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa. Czy jest jakiś sposób na wymodelowanie nóg? Jak schudnąć z ud? Jaka dieta i ćwiczenia będą najskuteczniejsze?

Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Szybkie pozbycie się nadwagi jest dla wielu osób priorytetem. Niestety, nie zawsze szybkość zrzucania kilogramów idzie w parze ze skutecznością rozwiązania. Często przy zbyt dużym tempie chudnięcia, pojawia się efekt jo-jo.

Jak szybko i skutecznie schudnąć, nie narażając się na równie szybki powrót niechcianych kilogramów? Trzeba pamiętać, że podstawową zasada procesu odchudzania jest deficyt kaloryczny,  którego osiągnięciu służą dwa czynniki:

  • zbilansowana dieta, o wartości energetycznej nieco niższej niż zapotrzebowanie organizmu;
  • regularna aktywność fizyczna, pozwalająca na spalanie kalorii i zastępowanie tkanki tłuszczowej mięśniami.

Jak najszybciej schudnąć – dieta

Jak schudnąć z nóg, brzucha albo bioder? Najważniejszym elementem skutecznego planu odchudzania jest odpowiednia dieta. Nie warto przy tym decydować się na tygodniowe diety cud, gwarantujące utratę kilku kilogramów w pięć dni. Utrata wagi w takim wypadku oznacza jedynie zmniejszenie retencji wody w organizmie. Tymczasem, żeby spalić 1 kg tkanki tłuszczowej, konieczne jest uzyskanie deficytu kalorycznego wynoszącego 7000 kalorii. Jak najszybciej schudnąć?

Załóżmy, że zapotrzebowanie kaloryczne organizmu wynosi 2000 kalorii (to przybliżona wartość dla osoby dorosłej, o umiarkowanej aktywności fizycznej). Osiągnięcie deficytu pozwalającego na spalenie kilograma tłuszczu w tydzień można osiągnąć:

  • decydując się na dietę 1000 kalorii, lub
  • wybierając dietę mniej restrykcyjną, np. 1400 kalorii, spalając dodatkowo 400 kalorii dziennie w czasie pięciokilometrowego joggingu.

Najlepszym rozwiązaniem będzie więc zdrowa, zbilansowana dieta o obniżonej energetyczności, zawierająca sporo białka, węglowodany złożone, dużo warzyw i owoców oraz tłuszcze nienasycone.

Jak szybko schudnąć z ud – ćwiczenia

Jak schudnąć z nóg, nawet mając predyspozycje do odkładania się tkanki tłuszczowej właśnie w tym obszarze ciała? Po pierwsze, pamiętać, że tkanka tłuszczowa nie zacznie się odkładać, jeśli zapewnimy sobie deficyt kaloryczny.

Po drugie, modelowaniu ud przysłuży się regularne wykonywanie specjalnie dobranych ćwiczeń. W tym zakresie do najskuteczniejszych metod na pozbycie się cellulitu i tkanki tłuszczowej z ud oraz zbudowanie atrakcyjnie wyglądających mięśni należą:

  • przysiady i wykroki,
  • nożyce pionowe i poziome,
  • skakanie na skakance,
  • bieganie lub energiczne spacery,
  • jazda na rowerze.

Jak schudnąć w udach i utrzymać efekt

Jak schudnąć z ud i utrzymać wypracowany efekt? Ważna jest konsekwencja w trzymaniu zdrowej, zbilansowanej diety. Nie wolno przekraczać limitu kaloryczności posiłków, wynikającego z dziennego zapotrzebowania energetycznego organizmu. Wytrwałość liczy się również w odniesieniu do aktywności fizycznej. Ćwiczenia pozwolą wymodelować nogi, jeśli będą wykonywane regularnie, przez co najmniej pól godziny każdego dnia.